<link href="https://fonts.googleapis.com/css?family=Droid+Serif:700,700i|Open+Sans:400,600,700" rel="stylesheet" type="text/css"/>
מאמרים שנכתבו על ידי עורכי הדין שיכולים לסייע לכם

סמכות שיפוט

בית המשפט בישראל יקנה סמכות לדון בתובענה על ידי המצאת כתב בי-דין לידי הנתבע. כל אימת שכתב התביעה הומצא במדינת ישראל, כוח השיפוט נתון בידי בית המשפט המקומי (ראו למשל רע"א 481/89 מרק נ' מהדרין [פורסם בנבו] וכך גם אין בכוחו של הסכם בין הצדדים כדי לשלול מבית המשפט בישראל את סמכות השיפוט (ראו רע"א 3144/03 אלביט נ' harefuash service [פורסם בנבו]) (להלן: "פס"ד אלביט").
קרא עוד

ביטול פסק דין שניתן במעמד צד אחד ?

על מנת שבית המשפט יורה על ביטול פסק דין שניתן במעמד צד אחד, נקבע בהלכה הפסוקה כי שיקול דעתו של בית המשפט בביטול פסק הדין יונחה על פי שני המבחנים הבאים: האחד, סיבת מחדלו של המבקש להתגונן. השני, סיכויי הצלחתו כי הגנתו תתקבל.קרא עוד

איסור שימוש לרעה בהליכי משפט

בית המשפט העליון פסק ביום 01.05.19 בע"א 765/18 חיון נ' חיון ואח', כי דחיית התביעה בשל שקרים מהותיים ויסודיים בעדות בעל דין היא תוצאה מתחייבת לנוכח שלושה כללים שעניינם פרוצדורה וראיות. ביהמ"ש מסביר ומנתח כללים אלו, כדלקמן: הכלל הבסיסי ביותר הוא חזקה ראייתית הקובעת כי מי שמשקר ביודעין בדבר אחד, משקר בכל עדותו: Falsus in Uno, Falsus in Omnibus.
קרא עוד

ביטול הסכם מכר דירה

זה קורה לא מעט, אנשים חותמים על הסכם בדרך כלל אחרי תקופה ארוכה שבה חיפשו דייר פוטנציאלי, אחרי משא ומתן, אחרי מתחים רבים, והנה הגיע רגע החתימה על ההסכם, ותחושה של הקלה כלשהי מסתמנת. אבל צעד-צעד כשנכנסים לתוך הליך של מימוש ההסכם, כמו תשלומים שנקבעו, מתחילה להשתנות תמונת המצב. פתאום חלים עיכובים, מתגלים נתונים חדשים שלא ידעו על קיומם עד כה, פתאום מתקבלים איתותים שמצביעים על אי וודאות, וזאת למרות שהכול נסגר ונחתם כבר בהסכם. נקודת הזמן הזו היא תחנה מהותית שבה יש לבחון מחדש את הנושא, והאם קיימת אפשרות לשקול ביטול הסכם מכר דירה או פיצוי כספי בגין הנזקים שנגרמו.
קרא עוד

סירוב כניסה לישראל

אולי זה יישמע חריג ובלתי מתקבל על הדעת, אולם מתברר שהכניסה למדינת ישראל אינה אוטומטית עבור מבקרים שאינם תושבי המדינה או אזרחיה. אלא שאין מדובר במדינת ישראל בלבד, המשפט הבין-לאומי מתיר לכל מדינה לקבל החלטה בנוגע לאישור או לסירוב כניסתו של אדם לשטח הנמצא בריבונותה. במדינת ישראל הסמכות נקבעת מכוח סעיף 10 לחוק הכניסה, שעניינו הרחקת מי שאינו רשאי להיכנס, הקובע: "(א) מי שבא לישראל ונמצא שאינו רשאי להיכנס אליה, רשאי שר הפנים להרחיקו מישראל. (ב) קצין ביקורת הגבולות רשאי להחזיק אדם כזה במקום ובאופן שקבע שר הפנים עד ליציאתו מישראל או עד להרחקתו ממנה..."
קרא עוד

התנגדות לביצוע שטר

אדם ביצע עסקה של רכישת ארון בגדים לחדר שינה מנגרייה מוכרת. המוכר מסר לו פרטים על המפרט של הארון, והלקוח קיבל גם אפשרות לבדוק את הפריט בתצוגה. לאחר דין ודברים הגיעו להסכמה על תנאי העסקה, והלקוח מסר הספר המחאות בתשלומים. עברו מספר שבועות והארון לא הגיע במועד שנקבע בהסכם הרכישה. בסופו של דבר מגיע הארון, ומתקבל פרט שאינו תואם את מפרט ההזמנה. הלקוח מעניין לבטל את העסקה, אולם כתגובה לכך מפעיל בעל הנגרייה הליך של הוצאה לפועל לביצוע השטר.
קרא עוד

У Вас есть еврейские корни или Вы являетесь членом семьи еврея и хотите переехать в Израиль на ПМЖ

У Вас есть еврейские корни и хотите переехать в Израиль на ПМЖ? Рассмотрим процедуру получения израильского гражданства, трудности, которые могут при этом возникнуть и пути их решения. Получение израильского гражданства — это сложный бюрократический процесс.
смотреть далее...

Возвращение похищенных детей – Гаагская конвенция от 1980 г

В 1991 году Израиль присоединился к странам, подписавшим Гаагскую конвенцию, принял «закон о гаагской конвенции (возвращение похищенных детей)», тем самым обязуясь соблюдать нормы и пункты настоящего соглашения.
смотреть далее...

Процедура установления отцовств – тест ДНК

Тест на установление отцовства − генетический анализ, призванный установить родство, как правило, между матерью и ребёнком и потенциальным отцом ребёнка. Также можно установить и другие родственные связи между родственниками первой степени родства, например, братьями.
смотреть далее...

עורך דין מקרקעין בנתניה

משרדו של עורך דין מקרקעין מיכאל בן צבי הממוקם בנתניה, מעניק ייצוג משפטי, אמין ומקצועי בכל הסוגיות העולות מיחסי נדל"ן – מקרקעין. משרד עורכי הדין שלנו בנתניה מתמחה בייצוג לקוחות בכל הערכאות השיפוטיות (ביתי משפט שלום, מחוזי, עליון, מנהלי) ובכלל זה בתביעות פינוי, הליכים בנושאי תכנון ובניה ייצוג בפני ועדות מקומיות, ועדות ערר רשם הקבלנים ואף בהליכים פליליים של תכנון ובניה. עו"ד מיכאל בן צבי עוסק בתחום המקרקעין והמיסוי מזה כ-10 שנים והיה חבר בפורום קניין ומקרקעין מטעם לשכת עורכי הדין. למשרדנו העוסק במקרקעין ידע וניסיון מוכח אשר יעזרו לכל המעורבים בעסקאות מקרקעין לשמור על זכויותיהם בהתאם לדין.
קרא עוד

международный контракт

Заключая международную (внешнеэкономическую) сделку, будь то договор купли-продажи товаров, договор на оказание услуг и так далее, сторонами заключается международный контракт (договор). Согласно Венской конвенции о праве международных договоров 1969 года "договор" - это международное соглашение, заключенное между государствами в письменной форме и регулируемое международным правом, независимо от того, содержится ли такое соглашение в одном документе, в двух или нескольких связанных между собой документах, а также независимо от его конкретного наименования.
смотреть далее...
לתיאום פגישה צרו קשר
שם מלא (*)
יש להזין שם מלא בבקשה

מספר טלפון (*)
יש למלא מספר טלפון

נושא הפנייה (*)
יש להזין נושא הפנייה